Bağlama

 Maltepe’deki müzik kursumuzda bağlama dersleri bire bir  özel ders ve grup dersleri olarak verilmektedir .Dersler branşlarında uzman ve pedagojik eğitim almış öğretmenler tarafından işlenmekte ve ders saatleri öğrencinin durumu ve isteğine göre 4 ile 8 saat olarak düzenlenmektedir .Müzik kültürü ve müzik teorisi için ekstra ücretsiz derslere de yer veren programımız ezberciliğin yanı sıra kalıcı bir müzik eğitimi vermeyi hedeflemektedir. Yıl içerisinde yapılan çalışmalar öğrenci dinletileri ve öğrenci konserleri ile ortaya koyulmakta ve bu etkinlikler müzik gelişimi açısından önemli bir rol oynamaktadır. Sizleri müzik  ve müzik eğitimi ile ilgili her türlü soru ve görüşleriniz için Maltepe ‘ deki müzik okulumuza bekleriz. Çalışmalarımızı ve paylaşımlarımızı facebook adresimizden takip edebilirsiniz. Maltepe bağlama kursu.

Bağlama kursuna genel olarak bağlamanın tanımı ve tutuş şekli ile başlanır. İlerideki derslerde, nota bilgileri (nota okuma, ritim, vb.) verilir. Daha sonraki süreçlerde bağlamada hangi parmak ile hangi perdeye basacağınızı ve sağ el ile ritim (nota değerleri) öğretilir. Bu bilgilere sahip olduktan sonra, nota okuyarak bağlamada uygulaması öğretilecektir. Bağlama egzersizleri ve basit türküler ile başlayarak adım adım bağlama çalmayı öğreneceksiniz.

 

 BAĞLAMA DERSLERİNDE KULLANILAN METODLAR

  Ø TÜRK HALK MÜZİĞİ REPERTUARI
  Ø SOLFEJ EĞİTİMİ

 

Okyanus Sanat, Maltepe'de gitar kursu ,keman kursu ,piyano kursu ,bağlama kursu ,flüt kursu ,şan kursu ve konservatuarlara hazırlık kursları veren kaliteli bir müzik atölyesidir.