Elektro Gitar

 

Maltepe’deki müzik kursumuzda elektro gitar dersleri bire bir özel ders olarak verilmektedir .Dersler branşlarında uzman ve pedagojik eğitim almış öğretmenler tarafından işlenmekte ve ders saatleri öğrencinin durumu ve isteğine göre 4 ile 8 saat olarak düzenlenmektedir .Müzik kültürü ve müzik teorisi için ekstra ücretsiz derslere de yer veren programımız ezberciliğin yanı sıra kalıcı bir müzik eğitimi vermeyi hedeflemektedir. Yıl içerisinde yapılan çalışmalar öğrenci dinletileri ve öğrenci konserleri ile ortaya koyulmakta ve bu etkinlikler müzik gelişimi açısından önemli bir rol oynamaktadır. Sizleri müzik  ve müzik eğitimi ile ilgili her türlü soru ve görüşleriniz için Maltepe ‘ deki müzik okulumuza bekleriz. Çalışmalarımızı ve paylaşımlarımızı instagram ve youtube  adresimizden takip edebilirsiniz. Maltepe Elektro gitar dersi.

Elektro gitar ağırlıklı olarak rock, metal ve pop gibi müzik türlerinde kullanılır. Fakat yapısı gereği artık güncel müziğin vazgeçilmez enstrümanlarından biri olmuştur. Diğer gitarlardan farkı; kasasınında boşluk ve ses duvarları yoktur, daha yüksek ses vermesi için manyetik ve amplifikatör denen araçlara ihtiyaç duyar.Kurumumuzda verilen elektro gitar kursunun yanında; teori ve duyma becerileri gibi konularda da öğrencileri beklenti seviyesinin üzerine çıkarmayı hedefleyen dersler yapılmaktadır.

 

 

 

   ELEKTRO GİTAR DERSLERİNDE KULLANILAN KAYNAKLAR

  Ø TOM KOLB – PROGRESSİONS BOOK
  Ø BORA USLUSOY –DİZİLER VE ARPEJLER 
  Ø BORA USLUSOY –ELEKTRO GİTAR METODU 
  Ø ROCK MÜZİK REPERTUARINDAN SEÇİLMİŞ ESERLER 
  Ø RİTMİK OKUMA

 

Okyanus Sanat , Maltepe'de gitar kursu ,keman kursu ,piyano kursu ,bağlama kursu ,flüt kursu ,şan kursu ve konservatuarlara hazırlık kursları veren kaliteli bir müzik atölyesidir.